در سفر زارعـــــی به دنا/خادم مــــــردم، دنا را به لـــرزه درآورد

غلام محمد زارعی در جمع گسترده و بی نظیر مردم  دنا گفت:

سلام و درود می فرستیم به روح پرفتوح امام عزیز؛ بنیانگذار  انقلاب اسلامی و معمار کبیر انقلاب ، سلام و درود بر ارواح طیبه شهدای گلگون کفن، خصوصاً شهدای جنگ تحمیلی و علی الخصوص شهدای سرافراز شهرستان دنا، درود می فرستم به روح سردار سرافراز شهید نجفی عزیز که در دوران دفاع مقدس ثابت کرد که فرماندهی دلاور و سربازی فداکار و مُریدی مطیع برای مراد خود که آخر خود که آخر الامر جان مبارکش را در راه حفظ میهن اسلامی تقدیم کرد ، درود بر همه شهیدان.

آرزوی سلامتی همراه با طول عمر با عزت و همراه سربلندی برای مقام عظمای ولایت سکاندار انقلاب اسلامی و درود می فرستیم بر همه شما مردان و زنان علی الخصوص جوانان عزیزی که در این اجتماع با شکوه حضور پیدا کردید و محبت آمیز خدمتگذار کوچک خود را استقبال کردید. بنده معتقدم که حضور شما در این اجتماع عظیم به مثابه دفاع از انقلاب و ارزشهای انقلاب اسلامی است که به برکت شما مردم و اسلام عزیز که در بهمن ۵۷ پیروز شد و تا کنون بیش از ۳۳ سال از عمر با برکت خود را سپری کرده است و حتی ملت با شکوه تر از گذشته در صحنه های دفاع از انقلاب حضور پیدا می کند. خصوصاً در انتخابات نهم در همه ی مناطق و بلاخص شهرستان دنا و سی سخت بوسیله مردم فهیم در صحنه.

همه می دانیم که انقلاب اسلامی سه اصل استقلال، آزادی و جمهوری اسلامی را به مردم ایران هدیه کرد.
استقلال یعنی بریدن از همه قدرت های استعماری و آزادی یعنی آزادی اندیشه که از مهم ترین مصادیق این آزادی حضور مردم در صحنه انتخابات و مشارکت در عرصه تصمیم گیری بسیار مهم کشور است.
و جمهوری اسلامی یعنی مردم با حاکمیت اسلام و مردم.
پس همه ی مسئولان باید بدانند که شأنی جز نوکری مردم را ندارند. ما معتقدیم انتخابات بستر بسیار مهمی است که می تواند برای جامعه ی ما یک تحول بنیادی را به همراه داشته باشد.
در این دوره همه مردم، زن و مرد، پیر و جوان همه در یک تصمیم جدی خواهان یک تحول بزرگ را بوجود بیاورند که می تواند به مطالبات تاریخی آنها پاسخ دهد و می تواند انتظارات آنها را پاسخ بدهد.
این مردم بزرگ و استان بزرگ و شما مردم عزیز به واقع بزرگترین و شریف ترین و نجیب ترین مردم کشور هستید و این را ثابت کرده اید.
در قبل از انقلاب در برابر هیچ حکومتی سر فرود نیاوردید اما متاسفانه تاریخ مکتوب در حق ما جفا کرده است اما شما ثابت کردید که در خیلی از عرصه ها رتبه اول هستید.
در جنگ استان اول، در همه میادین استان اول و خوشبختانه نیروهای فکری و فرهیخته شما مردم در مقایسه با همه جای کشور متاسفانه در فرآیند تصمیم گیری کشور نقشی ندارند.
اگر امروز حضور پیدا کردید و فریاد می زنید و می خواهید، آینده باید یک تصمیم جدید بگیریم این تصمیم چیزی نیست مگر اینکه می خواهیم وضع موجود به سمت وضع مطلوب قدم برداریم.
شرایط ما در دو زمینه قابل بحث است، یک موضوع ، موضوع سیاسی است، متاسفانه در ادوار گذشته کسانی به اسم اصول گرایی بدون توجه به ارزش های جزیان مقدس اصولگرایی بر ارکان و مقدرات جامعه ی ما حاکم شده اند.
متاسفانه وقتی ارزیابی می کنیم می بینم استان ما در برابر پیشرفت های سایر مناطق کشور هنوز یک منطقه محروم به حساب می آید. این استان با منابع طبیعی و منابع زیر زمینی و جلوه های طبیعی الهی یکی از استان های محروم و به تعبیری محروم ترین است. چرا این اتفاق افتاده است؟
در استانهایی که پیشرفت اساسی در آن اتفاق افتاده است ردپای مدیران و نمایندگان آنها در این فرآیند مشاهده شده است.
و هر جا محرومیت وجود دارد مربوط به عدم برنامه ریزی  و راه کار محکم برای پیشرفت امور مردم بوده است.
برای رشد و شکوفایی باید به سمت برنامه و راه کارهای مرتبط  با وضعیت منطقه روی آورد.
فضای یک جانبه گرایی و انحصار طلبی های سیاسی و قدرت طلبی ها شرایط را بگونه ای در بن بست قرار داده است که مردم متاسفانه پیشرفتی  در بخش های مختلف را نمی بینند و همه در فکر چگونه در قدرت ماندن اند. چرا نباید خدمتگزار مردم باشیم؟
مگر نمی دانید که هر کس قدرت طلب است با اصولگرایی در تضاد و در تناقض است.
جای تاسف است که امروز در پوشش این تفکر مقدس به نام خود همه چیز را مصادره کرده اند.
آمده ایم که اعلام کنیم می خواهیم تحول ایجاد کنیم. باید فضای انحصار طلبی و خشونت را بشکنیم فضای تبعیض  و بی عدالتی را، باید بدانیم که منافع مردم بر منافع افراد ارجحیت دارد.
این فکر اصولگرایی است که باید در منشور خدمتگذاری اصولگرایی گنجانده شود.
ببینید شهرستان دنا بعنوان یک منطقه حائز اهمیت و ارزشمند در حوزه های مختلف گردشگری، آب، زمین و در همه ی زمینه های می تواند بعنوان یک شهرستان الگو و توسعه یافته در کل کشور مطرح باشد.


 آیا از نظر عمران و آبادانی، راه های روستایی، سیستم های بهداشتی و درمانی  و مسائل معیشتی و کشاورزی مورد توجه قرار گرفته است؟[صدای مردم، خیر]
شهر سی سخت در بهترین نقطه ی کشور قرار گرفته است.این شهر مهد انسان های فرهنگی و فرهیخته است، در سال ۱۳۰۷ اولین مدرسه در این منطقه ساخته شده و با این قدمت و فرهنگ و ظرفیت آیا متناسب با آن رشد کرده است؟
آیا مردم عزیز سی سخت که با دسترنج و تلاش خود باغ های بسیار زیبایی را احداث کرده اند مورد حمایت قرار گرفته اند؟
آیا برنامه اجرای دقیقی برای تقویت بنیان باغ داری و کشاورزی و تقویت معاش این منطقه بر اساس اقتصاد باغ داری  بنا شده است وجود دارد؟
بنده شاهدم سالهای سال  مردم این شهر بدنبال ایجاد تاسیسات صنعتی در کنار باغستان های  خود اند تا مجبور نباشند محصولات خود را پایین تر از هزینه های انجام شده به دلالان بفروشند.
امروز کار به جایی رسیده است که محصولات باغداران بدست خودشان قطع می شود و اقتصاد آنان در حال نابودی است.
 آیا در سی سخت مسائل دانشگاهی و فرهنگی مورد توجه قرار گرفته است و یا عناصر فکری شهرستان دنا که اتفاقاً انسان هایی مدیر و ارزشمند هستند مورد توجه قرار گرفته اند؟
آیا اینها در نگاه آنهایی که از نردبان مردم بالا رفته اند دریافته اند که چه ظرفیت هایی وجود دارد؟
آیا باند بازی و فامیل بازی و امتیاز دادن و امتیاز گرفتن رسالت خدمت آنهاست.
شهر سی سخت و استان سالهای سال خواستار باز کردن راه گردنه  بیژن به سمیرم است آیا تا کنون مطالعاتی و اقداماتی در دستور کار قرار گرفته و آیا این مطالعه تاریخی مردم همچنان معطل مانده است؟
مردم یک نفر را انتخاب می کنند تا نوکری مردم را بکند  و برود پیگری کند.
آیا اقدامات انجام شده به این ایده نزدیک بوده است.


با رویکرد اجرایی و مردمی با همت شما رفع بیکاری و ایجاد اشتغال در روستاها و شهرها، بهبود شبکه های ارتباطاتی و در سالهای آینده ارتباط خط راه آهن به مرکز استان را شاهد خواهید بود.
وضعیت موجود مورد انتقاد مردم است چرا سهم نیروهای استان ما با توجه به  توانایی هایشان در سطح مدیریت کلان کشور بسیار اندک است. و بدانید که آینده از آن شماست.
وی در پایان از هواداران خود خواست، ۱۳ اسفند روزشهادت حضرت فاطمه (سلام الله علیها) ست و بعد از اعلام نتیجه از شادی پرهیز و حرمت آن روز را حفظ کنید.
زارعی افزود: از حضور بی نظیر و پرشور شما برادران و خواهران، سی سختی ها و بویراحمدی و همچنین از نیروهای زحمتکش انتظامی صمیمانه تقدیر و تشکر می کنم.

/ 0 نظر / 11 بازدید