اسطوره صبر

با نگاهی گذرا به نامزدهای نهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی در حوزه های مختلف انتخابیه این استان می توان از هم اکنون که 52 روز به برگزاری انتخابات مانده اذعان نمود با حضور حداکثری واجدین شرایط اخذ رای مواجه و در این دوره بار دیگر شاهد افتخارآفرینی مردم و ورق خوردن برگی از برگه های تاریخ زرین کهگیلویه و بویراحمد خواهیم بود.
در این مقال کوتاه قصد نقد نامزدهای انتخابات نهم مجلس شورای اسلامی در این استان را نداریم و تنها به ذکر خصوصیات یکی از نامزدهای انتخابات عنوان شده که از قضای روزگار جدی ترین رقیب نماینده فعلی بویراحمد و دنا است می پردازیم.
" غلامحمد زارعی " مشهور به " حاج زارع " که در دو دوره گذشته از انتخابات مجلس در حوزه انتخابیه بویراحمد و دنا مهمترین رقیب نماینده این حوزه در مجالس هفتم و هشتم شورای اسلامی است همواره با صریح ترین تخریب ها مواجه بوده اما به عشق خدمت به نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران و نوکری مردم استان و دیارش از تلاش های خود دست برنداشته است.
اگر به انتخابات مجالس هفتم و هشتم شورای اسلامی به دقت نگریسته شود ، " حاج زارع" همیشه خواستار برگزاری انتخاباتی سالم با حضور حداکثری برای سرافرازی مملکتش بوده اگرچه هیچگاه از گزند تهمت ها و افتراهای برخی هواداران رقبایش بویژه تک رقیب ثابتش درامان نبوده است.
برخی از اینان که کوشیده و می کوشند با انواع حیله ها و مکرها عامل انشقاق و نفاق در بین مردم با نامزد مورد دلخواه شان یعنی " زارعی " باشند در دو انتخابات گذشته نتوانستند به خواسته ناجوانمردانه خود دست یابند.
" ارتباط اجتماعی شرافتمدانه " این نامزد انتخاباتی با مردم حوزه انتخابیه اش از " برد پهن زیلایی بویراحمد " تا " کوشک دشتروم " مهمترین دلیل استقبال و اعتماد مردم از " حاج زارع " است.
" اعتماد به نفس و اتکال به الطاف الهی " برگ برنده دیگری است که " غلامحمد زارعی " همواره با خود بهمراه داشته و هیچگاه آن را در طاقچه ذهنش به فراموشی نسپرده است.
" تواضع و فروتنی " " زارعی " بر هیچ شخص منصفی پوشیده نیست بگونه ای که برخی آرزو داشته و دارند نامزد انتخاباتی موردنظرشان حداقل دارای این ویژگی " حاج زارع " می بود.
" دلسوزی برای توسعه " کشور ، کهگیلویه و بویراحمد و حوزه انتخابیه اش همواره زبانزد خاص و عام بوده و " حاج زارع " از این آزمون در 32 ساله گذشته از انقلاب پربرکت ایران اسلامی سربلند بیرون آمده است.
" عشق خدمت به محرومین " از دیگر ویژگی های نامزد نهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی در حوزه انتخابیه بویراحمد و دنا است بگونه ای که هرزمان مسوولیتی به وی واگذار شده با میل و اراده در خدمت اربابان خودش یعنی " پابرهنگان " بوده است.
" احترام متقابل به همنوعان " ولو آنانی که به بهانه های غیرخدایی ، تخریب ، تهمت و توهین به وی را در دستورکار قرار داده و می دهند نیز از مشخصه های بارز " زارعی " است.
" صبر و بردباری " در برابر تمامی افتراء ها و اهانت ها امروز از " حاج زارع " فردی پخته
ساخته که می تواند گره گشای مشکلات کنونی استان بویژه بویراحمد و دنا باشد.
" تجربه حضور در مسوولیت های اجرائی متعدد " یکی از دیگر ویژگی های " زارعی " است که با بررسی تاریخچه مسوولیت سایر رقبایش قابل مقایسه نیست.
" تعهد و تخصص " در اداره امور از وی مدیری بالیاقت و باتوان ساخته که با حضور در مجلس نهم شورای اسلامی می توان به آینده بویراحمد و دنا امیدوار بود.
" فرصت سازی ها و طرد فرصت سوزی ها " از شاخصه های " حاج زارعی " است که برخی می کوشند با تخریب ها و تهمت ها باردیگر کهگیلویه و بویراحمد را در رتبه آخر توسعه یافتگی نگه دارند.
" سلیم النفسی " از پارامترهای علاقمندی مردم به این نامزد انتخاباتی است اگرچه عده ای چشم بصیرتی ندارند.
بهرحال این روزها " حاج زارع " از آسیب ها و نشر اکاذیب ها در امان نخواهد بود اگرچه یقین داریم نمی توان با " تیشه به جنگ اندیشه رفت." این نامزد انتخاباتی در حوزه بویراحمد و دنا بطور حتم در روزهای آتی با هجمه های مختلفی روبرو خواهد بود اما آنان که از " رای آوری " زارعی " در هراسند مطمئن باشند نه " حاج زارع " و نه هواداران وی به اصول غیراخلاقی روی نخواهند آورد زیرا که در عمل نشان داده اند صبورند و مهربان ، عاشق خدمت بی منتند و پست ها پستشان نخواهد کرد.
اینان در عمل ثابت نموده اند متواضعانی هستند که " ره صدساله را یک شبه نپیموده اند " ، " دل در گرو یار دارند و عشق به مام میهن ."
" زارع " و " زراعی ها " تا ابد " اسطوره های " بویراحمد و دنا خواهند بود اگرچه روزگاری از تاریخ با دست بشر از صحنه تلاش کنار گذاشته شوند.
" زارعی ها " ثابت کرده اند که مردم دارند و متواضع ، ثابت کرده اند که دوستدار ایرانند و ایرانی و خواستار توسعه و آبادانی.
اینان یقین دارند که نمی توان با شیوه های نادرست رضایت پروردگار و مردم را جلب نمود زیرا که دوستی ها در قلوب ریشه دارد همانگونه که امروز قلب های بویراحمد و دنا به یاد و خاطره " غلامحمد زارعی" اسطوره صبر " می تپد انشاء اله.

/ 1 نظر / 6 بازدید
امین

عشق فقط خودت زارعی انشالا که میبری و روی بعضی را کم میکنی